Zahraniční výrobci termoprádla

Výrobci na Slovensku

Na Slovensku není tolik společností jako u nás, které by se zabývaly funkčním prádlem, ale ty, které tam jsou, se určitě umí postarat o kvalitu. (Vysoké Tatry jim ani nedávají na výběr.) Nejznámější je Zajo.

Zajo bylo založeno r. 1996 a během doby se od výroby jednoho druhu „golfek“ vyvinulo ve firmu nabízející širokou škálu kvalitního funkčního oblečení a vybavení jako stany a batohy. Používá špičkové materiály od Polartec, Toray nebo Carvico, funguje v 17 zemích světa.

 

Rutex je stabilní textilní firmou s výrobou jak volnočasové módy, tak fitnessu a v neposlední řadě i termoprádla, které je zastoupeno pod značkou Termovel na českém, slovenském, ale i zahraničním trhu. Obléká sportovní profesionály, záchranáře, horolezce, policii a armádu SR a ČR.

 

Zahraniční výrobci

Ve světě je toho k dostání samozřejmě nespočet, proto zde uvádíme jen ty největší, nejzajímavější či nejkvalitnější zahraniční zástupce výrobců funkčního prádla.

Prodává outdoor, fitness, cyklistické, zimní a další prádlo. Je významný díky bezešvé technologii dvou vrstev s hustým kruhovým pletením.

 

Jeden z nejrozšířenějších světových vůrobců oděvů s více než 70letou praxí. V jejich nabídce si najde, co potřebuje, opravdu kdokoliv.

 

Uznávaný švédský výrobce používající princip 3 vrstev na perfektní odvádění potu. Soustředí se na běh, triatlon, cyklistiku a běžkování.

 

Založeno už 1853 a už od počátku se specializují na ochranné pomůcky (protipožární, pracovní atd.), takže mají potřebný know-how a zkušenosti na to, aby jejich produkty vydržely velkou zátěž.

 

Specialista na odolné oblečení do deště, bláta, sněhu i větru. Vyhlášené je od něj také dětské oblečení, které umožňuje dětem hrát si venku bez ohledu na počasí.

 

Rukavice pro sjezdové lyžování a další zimní aktivity. Kombinuje přírodní materiály, moderní technologii a ruční výrobu.

 

Jeden z nejpopulárnějších výrobců sportovní obuvi. Zaměřuje se na střední cenovou kategorii, ale kvalitou je velmi nahoře.

 

Snaží se vyrábět nejpřirozenější možnou obuv na kros, maratony a horské běhy. Zaměřuje se na zajištění účinného odrazu na měkkém, kluzkém či mokrém povrchu. Boty jsou s různou mírou tlumení odpovídající požadavkům různých běžeckých disciplín a terénů.

 

Rodinná firma dělající špičkové dlouho-trvanlivé rukavice. Ruční výroba, použitelné na běžky a turistiku.

 

Firma se známým logem funguje už od roku 1862 a specializuje se na pěší turistiku a horolezectví.

 

Termoprádlo Newline patří kvalitativně mezi nejlepší na světovém trhu. Naleznete u nich oblečení na běh, cyklistiku, spinning, lyžování, triatlon a dalších sportovních aktivit ve všech ročních období.

 

Společnost založil v 70. letech profesionální cyklista Holland Rogelli a tudíž její zaměření je právě cyklistika, druhotně pak běh.

 

Nejedná se přímo o funkční prádlo, ale proč se nezmínit o souvisejícím zboží: kompasy, krokoměry, čelové lampy, přenosné meteostanice, dalekohledy, solární panely apod.

 

Značka známá spíše jako výrobce kávy se zabývá i všelijakým spotřebním zbožím, jako je právě funkční prádlo. Zde nakoupí spíše ti méně nároční za přijatelnou cenu.

 

Má osobitý přístup k inovaci, postupům a používání technologií, čímž se odlišuje od ostatních. Jejich filozofie tvrdí, že nemají touhu být levní, ale nejlepší – „dostanete, za co si zaplatíte“. Nabízejí nejrůzněji zaměřené oblečení včetně moto sportů.

Sdílet: