Výrobci termoprádla v ČR

Dá se o našem národě říct, že miluje outdoor? Pokud ne, bylo by záhadou, proč v hojném množství vyrábíme kvalitní funkční prádlo. „Zlaté ručičky české“ alespoň v tomto oboru stále platí. Mezi naše nejrozšířenější značky patří Klimatex, Moira, Alpine Pro, Hannah nebo Rockpoint.

Aipex

Méně známý výrobce sportovních a tanečních kostýmů dělaných na míru. Přímo v e-shopu si můžete vybrat barevnou kombinaci, materiál a velikost.

Alpine Pro

Nosný pilíř firmy je hlavně v zimním a lyžařském oblečení. Dále outdoorová obuv, kalhoty, funkční spodní prádlo, street oblečení, batohy a tašky. Představuje příznivý poměr mezi kvalitou, cenou a designem. Působí hlavně Evropě, Austrálii a v Rusku.

Canard

Dynamická firma lidí s letitými zkušenostmi v oblasti vývoje a prodeje oblečení pro outdoor, sport i volný čas. Zboží z kvalitních světových materiálů zpracovaných výhradně tuzemskými profesionály. Značku Canard používají čeští reprezentanti, olympijští medailisté, mistři Evropy a tisíce rekreačních sportovců po celé Evropě. Výrobky značky CANARD se prodávají v 11 zemích střední a východní Evropy.

Evona

Společnost EVONA je dnes největším českým výrobcem punčochového zboží a patří i mezi největší výrobce prádla. Sídlo společnosti je v Chrudimi.

Hannah

Velmi oblíbená domácí značka lyžařského a outdoorového oblečení, stanů, spacích pytlů, batohů, bot a příslušenství. Používá kvalitní funkční materiály a technologie, atraktivní design a propracované technické střihy.

Highpoint

Výrobky Highpoint jsou výhradně českého původu, společnost si zakládá na etice, ekologii a filozofii odpovědného podnikání. Naleznete u nich i spací pytle, karimatky nebo horolezecké vybavení.

Husky

Svou produkci dělí do čtyř základních kategorií: stany, batohy, spací pytle a od roku 1999 sportovní oblečení. Ty se dále větví do různých podskupin podle toho, pro jaké aktivity jsou určené (například batohy školní, na notebooky, in-line brusle či cyklistické.) Oblečení pro lyžaře nebo horolezce až po klasické turisty. Stejně tak se stará o doplňky: campingová křesílka, karimatky, ledvinky, obaly na lyže, trekkingové hole, svítilny atd.

Jitex

Původně Jihočeská textilní (ji-tex), dnes Jitex Comfort, to je funkční prádlo z různých materiálů včetně merino vlny – jejich produkty se hodí například i pod pracovní oblečení. Zajímavou řadou je oblečení SKINTEX pro pacienty s kožním onemocněním – toto oblečení bylo vyvinuto a testováno ve spolupráci s VÚB a.s. a organizací DEBRA.

Klimatex

Má 40letou historii a po celou dobu se zabývá vývojem a výrobou funkčního oblečení a termoprádla. Nabízí nové zboží s moderním designem a vysokou funkčností, která je podporována použitím nejmodernějších technologií a materiálů. Lze u nich nalézt i batohy a boty.

Lasting

Výrobce a prodejce ponožkového a punčochového zboží, funkčních sportovních ponožek a funkčního spodního prádla se sídlem v Sokolově.

Moira

Jeden z průkopníků výroby funkčního prádla pro všechny sportovní aktivity. Funguje více jak 20 let, provádí výzkum zdokonalení vláken a technologie výroby, své produkty vyváží do celého světa. Splňuje všechny ekologické požadavky EU.

Nanosilver

Produkty nanosilver® využívají moderní technologie v podobě nano částic stříbra, které jim dodávají nové nadstandardní funkce a zvyšují jejich užitnou hodnotu. Jsou v antibakteriální úpravě, zabraňují zápachu vznikajícím při pocení nebo v boji s kožními problémy.

O’style

Používá přírodní materiály a má kolekce, jež jsou kombinovatelné v rámci konkrétního tématu – outdoor, beach, sailing, hiking, casual, office, alpine skiing, cross country skiing a další.

Progress

Široká nabídka oděvů pro sportovní výkony i aktivní odpočinek. Outdoor, street i batohy.

Rockpoint

Název Rockpoint až od roku 2005 (dřív od r. 1997 Himal). Provozují i Půjčovnu ověřeného outdoorového vybavení (ne ve všech prodejnách). Nabízí širokou škálu outdoorového vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě: oblečení, boty, batohy, stany, spacáky a nejrůznější kempinkové doplňky.

Sensor

Jako první společnost získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce a další. Říká o sobě, že zavedla do textilního bussinesu „usměvavé tváře, veselé slečny v líbezných hadřících, sebe ironii a úvody katalogů, které se dají dokonce i přečíst.“ Svou výrobu soustředí výhradně do ČR.

Suspect Animal

Specializují se na moto sporty, proto jejich prádlo splňuje náročné požadavky pro tyto sporty (ale vhodné je samozřejmě i na ostatní). Oblečení je vyráběno výhradně v ČR, jsou na ně používány antibakteriální materiály a mají sportovní střihy s prakticky zpracovanými detaily.

Vavrys

Široký sortiment funkčních ponožek na základě skandinávských technologií a vlastního dlouhodobého vývoje. Nabídka pro orientační sporty zahrnuje klubové dresy a overaly, speciální terénní obuv a vybavení pro organizátory závodů.

TIP: Podívejte se také na seznam značek sportovního oblečení, které kladou důraz na lokální výrobu a všechno tak vzniká u nás v Česku.

Sdílet: